افسانه عبور از شيبلي پايان يافت/ ادامه طرح مسكن مهر تا رفع نياز مسكن كشور

رئيس جمهوري در مراسم افتتاح تونل‌ شيبلي آزاد راه زنجان ـ تبريز و افتتاح 16016 واحد مسكن مهر در آذربايجان شرقي با اشاره به اينكه افسانه عبور از شيبلي پايان يافت بر ادامه يافتن اجراي طرح مسكن مهر تا رفع كامل نيازمسكن كشور تأكيد كرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي، محمود احمدي‌نژاد كه در مراسم ثبت جهاني بازار تبريز در مورد بهره برداري از فاز سوم آزادراه زنجان تبريز از بستان‌آباد تا قزلجه‌ميدان سخن مي گفت، با اشاره به تحقق آرزوي ديرينه مردم آذربايجان تصريح كرد: تونل‌هاي شيبلي بزرگ‌ترين و طولاني‌ترين تونل‌هاي كشور است و خود بارها و بارها در زمستان‌هاي سخت از اين گردنه شيبلي عبور كرده و راه بندان‌ها و توقف‌ها و كولاك‌ها را ديده‌ام.
وي بيان كرد: آرزوي مردم اين بود كه اين پيچ و خم‌هاي تند محور تبريز ـ ميانه و ميانه ـ‌ زنجان برداشته شود.
رئيس جمهوري افزود: زماني سفر از تبريز به تهران با اتوبوس 12 تا 13 ساعت زمان مي‌برد كه زمستان‌ها بسيار دشوار بود و يكي دو بار حين سفر وسط راه ميانه بازگشتيم زيرا برف و كولاك اجازه ادامه سفر را نداد.
احمدي نژاد تصريح كرد: خدا را سپاسگزاريم كه با مجاهدتي عظيم آزادراه بسيار بزرگ و بي نظير در كشور با مشخصات فني بسيار بالا با دو تونل بزرگ هر يك حدود 2.5 كيلومتر به بهره‌برداري رسيد.
وي بهره‌برداري از آزاد پيامبر اعظم را از آرزوهاي ديرينه مردم تبريز و استان آذربايجان‌شرقي دانست و اظهار داشت: به نظرم تونل‌هاي اين آزادراه در مقايسه با تونل‌هاي بين شهري بزرگ‌ترين و طولاني‌ترين تونل‌هاي كشور است و تونلي به طول 2.5 كيلومتر آن هم دو قلو در كشور نداريم.
رئيس جمهور يادآور شد: ‌فاز دوم آزادراه تبريز ـ زنجان به طول 188 كيلومتر از مسير سرچم تا بستان‌آباد و قزلجه‌ميدان امروز به بهره‌برداري رسيد و مشكل تردد مردم استان به مركز كشور رفع شد.
احمدي‌نژاد افزود: اين آزاد راه شش خطه، داراي طولاني ترين تونل‌ها است كه راه پر خطر شيبلي را حذف كرده است.
احمدي‌نژاد اظهار داشت: اين بزرگراه خصوصيات فني كم نظيري دارد كه تونل‌هاي دوقلوي شيبلي از اين جمله بوده و طول هر كدام از اين تونل‌ها 2.5 كيلومتر است كه از نظر مشخصات فني و فيزيكي در كشور بي‌نظير است.
وي با بيان اينكه آزاد راه پيامبر اعظم تا بازرگان ادامه خواهد داشت، گفت: ‌اين آزاد راه قسمتي از آزاد راه سراسري تهران ـ تبريز ـ بازرگان است كه نخستين آزادراه كوهستاني كشور بوده و تا بازرگان ادامه خواهد داشت.
وي ادامه داد: بالا بودن سرعت طرح، ايمني حمل كالا و مسافر، كاهش زمان سفر و روان‌سازي ترافيك از جمله مزاياي اين آزاد راه است كه سفر از تبريز به تهران را به پنج ساعت كاهش خواهد داد.
آزادراه تبريز ـ زنجان از نوع شش خطه با عرض 31.30 متر است و تونل‌هاي دوقلوي شيبلي نيز كه طولاني‌ترين تونل‌هاي ساخته شده در كشور هستند در قطعه تكميلي آزادراه قرار دارند.
طول هر كدام از اين تونل‌ها 2.5 كيلومتر است و از نظر مشخصات فني و فيزيكي در كشور بي‌نظير است.
براي اجراي فاز دوم آزادراه تبريز ـ زنجان از سرچم تا قزلجه‌ميدان، بالغ بر 3 هزار و 500 ميليارد ريال هزينه شده است.
آزادراه تبريز ـ زنجان قسمتي از آزادراه سراسري تهران ـ تبريز ـ بازرگان است كه نخستين آزادراه كوهستاني كشور و يكي از عظيم‌ترين طرح‌هاي راهسازي كشور نيز به شمار مي‌رود.
فاز نخست اين آزادراه به طول 81 كيلومتر از زنجان تا سرچم در سال 1383 مورد بهره‌برداري قرار گرفته بود.
بالا بودن سرعت طرح، ايمني حمل كالا و مسافر، كاهش زمان سفر و روان‌سازي ترافيك از جمله مزاياي مهم آزادراه تبريز ـ زنجان به شمار مي‌رود.
ادامه طرح مسكن مهر تا رفع نياز مسكن كشور
 رئيس جمهور در ادامه سخنان خود بر ادامه يافتن اجراي طرح مسكن مهر تا رفع كامل نيازمسكن كشور و به روز شدن آن تأكيد كرد.
محمود احمدي نژاد كه امروز يكشنبه چندين طرح عمراني و از جمله 16016 واحد مسكوني را در استان آذربايجان شرقي افتتاح كرد ، با تأكيد براينكه كار مسكن مهر بايد تا رفع نياز مسكن كشور ادامه يابد تصريح كرد : اينكه عده اي از مردم كشور عمري در آرزوي داشتن يك سرپناه باشند زيبنده اين ملت و انقلاب و عظمت سرزمين ما نيست.
وي با اشاره به بسيج همه توان كشور در بخش هاي مالي، مديريتي و اجرايي براي پاسخگويي هرچه سريعتر به نياز مسكن ، افزود: دراستان آذريايجان شرقي نزديك به 75 هزار واحد مسكوني در دست ساخت است و تا پايان سال جاري نيز قرار است بيش از 16 هزار واحد مسكوني به متقاضيان تحويل شود.
رييس جمهور از وزير راه و شهرسازي و استاندار آذربايجان شرقي خواستارافزايش تعداد تحويل واحدهاي مسكوني مهر به متقاضيان تا پايان سال شد و خطاب به وزير راه و شهرسازي و استاندار آذربايجان شرقي گفت : تلاش كنيد تمام كساني كه در پروژه مسكن مهر ثبت نام كرده اند تا پايان سال و يا حداكثر تا پايان بهار سال آينده خانه دار شوند.
منبع: پايگاه اطلاع رساني وزارت راه و شهرسازي

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات این مطلب :


ارتباط با مدیر استان

منوها

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ، از وعده تخلف كند و در امانت خيانت نمايد.

دانلود نرم افزار

تابلو اعلانات

فرا رسیدن 18 آبان ، روز ملی کیفیت را گرامی باد.